Řecko

Řecko - rafty

Rafting v kaňonech a soutěskách Řecka

Program zájezdu nadchne určitě každého obdivovatele přírody a vodáka zároveň. Vypravíte se do hor turisty dosud neobjevených, s největší koncentrací hlubokých kaňonů v Evropě. Dotknete se míst, která jsou jako jedna z posledních v Evropě opředena pavučinou dobrodružství a nepřístupnosti. To vše vychutnáte z nitra přírody, na vlnách řek, z raftových člunů za doprovodu kvalifikovaných instruktorů. Obtížnost řek je obvykle mezi stupněm WW II-III+, takže si zde přijdou na své jak znalí, tak i méně zkušení vodáci. Byl by samozřejmě hřích nenavštívit cestou i slavné památky - např. antickou věštírnu a amfiteátr v Dodoni, "létající kláštery" v Meteoře a mešity v Ioanině.

Den 1 - 2 - Tranzit přes Rakousko do Itálie, trajekt do Řecka (z Benátek nebo Terstu).
Den 3 - Splutí řeky Voidomatis, lehká řeka tekoucí krásným kaňonem, středověká vesnička Monodendri.
Den 4 - Návštěva kláštera Ayias Paraskevis, pěší túra kaňonem Vikos, pro zájemce průstup závěrem kaňonu pěšky i vodou - tzv. "hydrotrekking".
Den 5 - 6 - Řeky Venetikos a Aliakmonas. Plavba soutěskou Stena. Obtížnost řek je do WW III a zavisí na vodním stavu.
Den 7 - "Létající kláštery" v Meteoře. Návštěva klášterů vystavěných na ohromných kamených monolitech, odpoledne přesun k moři pod Olymp.
Den 8 - Výstup na bájnou horu Olymp.
Den 9 - 10 - Přejezd pohoří Pindos, řeky Kalaritikos a Arachtos. Vyvrcholení celého zájezdu v úzkých soutěskách těchto řek.
Den 11 - Návštěva Diovy věštírny v Dodoni, Ioanina - město Ali Paši.Den 12 - 13 - Trajekt do Itálie, tranzit do Prahy.
[ Zpět ]

Firemní akce a teambuilding