Itálie

Itálie - rafty

Tyto adrenalinové raftové výpravy jsou vrcholem našich evropských akcí. Jsou určeny především těm skupinám, které již mají zkušenosti z divoké vody. Během čtyř až pěti dnů poznáte několik řek, které řádně prověří zdatnost posádek a souhru jednotlivých týmů. Některé úseky řek dosahují místy stupně obtížnosti WW IV. Lokality jsou vzdáleny 10-12 hodin jízdy autobusem z Prahy. Vodácké programy se dají obohatit celodenní pěší túrou.

  Itálie 1     

Nejdříve se zastavíme na řece Rienz, která není příliš obtížná, ale poslouží jako trénink, abychom na dalších řekách jeli už jako sehraná parta. Souhru posádky a kormidelníka nelze podcenit, na Noce bude nutná. Řeka Eisack uspokojí i náročného vodáka. Vyvrcholením bude řeka Noce - patří k nejobtížnějším řekám, na které se naše cestovní kancelář vydává. Začátečníkům dá vždy zabrat, ale často potrápí i zkušené vodáky. Kdo se nebojí rychlé jízdy, velkých vln a kličkování mezi kameny, bude nadšen.

Itálie 2

Během čtyř dnů poznáme další tři řeky, které rozmnoží naše zážitky z divoké vody. Na rozpádlování sjedeme řeku Adige. Následující řeka Passirio prověří zdatnost posádek a souhru jednotlivých týmů. Krásná řeka Aurino se stane vrcholem celého vodáckého programu. Možné je zajet i na okolní řeky Eisack nebo Rienz. Poslední den máme možnost vyzkoušet stále populárnější canyoning nebo méně náročný hydrospeeding, obojí v režii místní raftové společnosti.

Den 1 - Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Itálie. Příjezd do kempu nebo hotelu druhý den ráno.
Den 2 - Na rozježdění sjedeme vodnatou řeku Adige. Následující řeka Passirio prověří zdatnost posádek a souhru jednotlivých týmů a rozmnoží naše zážitky z divoké vody.
Den 3 - Ráno si prohlídneme lázeňské město Merano s historickým centrem a pak se opět vydáme po řece Passirio, kde nás čekají náročné peřeje, velké vlny, válce a vysoké stupně.
Den 4 - Krásná řeka Aurino se stane vrcholem celého vodáckého programu. Nacházejí se zde peřeje všech obtížností.
Den 5 - Variantně: opětovné raftování na řece Aurino, nebo individuální program v okolních horách - např. canyoning (horolezecký průstup divokou soutěskou), hydrospeeding (splutí řeky na malém plováku), pěší túry nebo terénní výlety na horských kolech. Odpoledne odjezd do ČR, noční přejezd přes Rakousko.
Den 6 - Návrat do Prahy okolo 7. hodiny ranní.

  Itálie 3

Zájezd je určen pokročilejším vodákům, kteří chtějí zažít další dobrodružství na krásných řekách severní Itálie. Představíme vám dvě divoké řeky, které se využívají k nejvýznamnějším závodům na divoké vodě, jako jsou mistrovství světa nebo světový pohár. Program zahájíme na spodním úseku řeky Sessia, kde si nacvičíme rychlé ovládání člunu, protože horní část Sessie již vyžaduje sehrané raftové týmy. Zájezd vyvrcholí na centrální řece této oblasti - Dore Baltee, která patří mezi nejobtížnější raftové terény naší nabídky.

Den 1 - Odpoledne odjezd z Prahy; noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
Den 2 - Dopolední příjezd k řece Sessia, splutí dolního úseku, trénink jízdy.
Den 3 - Rafting na řece Sessia, trať MS ve sjezdu na divoké vodě, odpoledne pěší výlet do jižního amfiteátru Monte Rosy.
Den 4 - Přejezd do údolí Val di Aosta, rafting na řece Dora Baltea.
Den 5 - Rafting na řece Dora Baltea, splutí nejtěžšího úseku řeky (WW IV-V).
Den 6 - Přejezd do Cervinie, krátký pěší výlet pod Matterhornem; odjezd do ČR.
Den 7 - Příjezd do ČR (Praha do 7. hod.).

  Řeky a hory severní Itálie

Zájezd je určen především těm, kteří patří k vyznavačům opravdu aktivní dovolené a chtějí poznat krásy Dolomit nejen z raftového člunu, ale i z výšky hor.
Máte příležitost vyřádit se na divoké vodě, vidět krásu Dolomit i ledový majestát Ortleru. Zažít trochu vzrušení při sjezdech na horském kole v oblasti Passo Tonale nebo na jištěných horolezeckých cestách (via ferratách) v masivu Sella a Marmolada. Navštívené oblasti umožňují i mnoho dalších aktivit, a zájezd je tedy vhodný jak pro sportovce, tak pro méně zdatné jedince, kteří nemají velké ambice na zdolávání vrcholů.

Den 1 - 2 - Večerní odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko. Pěší túra v údolí Stubaitalu. Zájemci mohou vystoupit jištěnou cestou (via ferratou) na vrchol Elferspitze. Příjezd do kempu nebo hotelu v Itálii večer.
Den 3 - 4 - Rafting na řekách Rienz a Eisack, které poslouží jako trénink, abychom na Noce raftovali už jako sehraná parta. Uděláte si výlet do malebné soutěsky a navštívíte město Brixen. Po splutí Eisacku, který uspokojí i náročného vodáka, přejedete do Val di Sole.
Den 5 - Tento den patří vyznavačům opravdu aktivní dovolené. Budete mít příležitost  zažít trochu vzrušení při sjezdech na horském kole v oblasti Passo Tonale.
Den 6 - 7 - Vyvrcholením celé akce je řeka Noce patřící k nejobtížnějším řekám, na které se Raftcentrum vydává. Začátečníkům dá vždy zabrat, ale často potrápí i zkušené vodáky. Rychlá jízda, velké vlny a kličkování mezi kameny, to je Noce. Tato oblast umožňuje i mnoho dalších aktivit, a zájezd je tedy vhodný jak pro sportovce, tak pro méně zdatné jedince, kteří nemají velké ambice na zdolávání vrcholů. Druhý den večer po raftování přejedete do Canazei.
Den 8 - Ferratový výstup ve skupině Marmolada na vrchol Ilcollaz (2713m). Ten, kdo rád poznává krásy přírody nejen z raftového člunu, ale i z výšky hor, bude zaručeně nadšen.
Den 9 - 10 - Výstup na Piz Sella dlouhou exponovanou via ferratou nebo pěší výlet ve skupině Sassolungo; Večerní odjezd do ČR, noční přejezd přes Rakousko, návrat do Prahy okolo 7. hod. ranní.

 
[ Zpět ]

Firemní akce a teambuilding