Rakousko

Rakousko - rafty

Výpravy do Rakouska jsou určené těm, které rafting láká, ale mají obavu, zda ho zvládnou. Dvou až třídenní itinerář cesty sestavíme podle konkrétních požadavků skupiny tak, aby program gradoval. Odvážnější si mohou vyzkoušet jízdu na nafukovací kanoi nebo stále populárnější sport - canyoning. Obtížnost řek se pohybuje od WW I do WW III. Dostupnost jednotlivých lokalit je 5 až 7 hodin jízdy autobusem z Prahy.

Steyr

Rakouská řeka Steyr patří, stejně jako např. Salza, do logické vývojové řady každého vodáka. Ve chvíli, kdy jsou pro něho české řeky příliš těsné, svazující a málo tekoucí. Ideální řeka, kde začít s raftingem, jejímuž kouzlu však opakovaně podléhají i zkušení vodáci. Jako protiváha nadmíru rychle tekoucí. Kdo si první den užil Steyru dost a netouží už po dalším mokrém dobrodružství, může na vlastních in-line bruslích podle speciální mapy projíždět ploché, avšak úchvatné předhůří rakouských Alp nebo podniknout náročnou sedmihodinovou túru na 1600 m vysoký vrchol prvního alpského pásma.

Den 1 - Odpolední odjezd z ČR. Příjezd do kempu nebo hotelu v Rakousku před půlnocí.
Den 2 - Dopolední splutí řeky Steyr. Splouvaný úsek začíná u vodopádu pod lyžařským střediskem Hinterstoder. Řeka je natolik rychlá, že začátečníci nebudou mít mnoho času sledovat krásy přírody. Obtížnost jednotlivých úseků však nepřesahuje WW III. Odpoledne opět rafting nebo výlet po březích blízkého jezera.
Den 3 - Opětovné splutí Steyru (2-3x) nebo individuální výlet na in-line bruslích. Odjezd do ČR, návrat do Prahy okolo 23 hod.

Rafting a canyoning

Canyoning, rafting a in-line bruslení v Rakousku spojuje populární, adrenalinové a outdoorové sporty s nádhernou rakouskou přírodou. Během pouhých dvou dní tak můžete proplout peřeje Tiroler Ache a Saalachu (zkušenější vodáci mohou plout na nafukovacích kanoích Pálava), překonat zdánlivě neprostupnou horskou soutěsku skluzem přírodními tobogány, skoky z vysokých skalních stupňů do hlubokých lagun nebo i plaváním, s použitím vodáckého a často i horolezeckého vybavení. Jak rafting, tak canyoning je díky přítomnosti průvodců vhodný i pro úplné začátečníky. A kdo by snad ještě neměl dost, může široké alpské údolí prozkoumávat na vlastních in-line bruslích po téměř prázdných, ale kvalitních venkovských silnicích a cyklostezkách, jakoby přímo předurčených i pro skutečně náruživé bruslaře.

Den 1 - Odpolední odjezd z ČR. Příjezd do kempu nebo hotelu v Rakousku před půlnocí.
Den 2 - Celodenní rafting na řekách Tiroler Ache a Saalach. Zdatnější vodáci mohou jet na nafukovacích kanoích typu Pálava nebo Orinoko. Pádlování do vyčerpání sil.
Den 3 - In-line bruslení od pohodového až po opravdu náročné, canyoning - pod vedením zkušených průvodců průstup divokou soutěskou potoka, návrat do ČR (Praha do 23. hod.).
[ Zpět ]

Firemní akce a teambuilding