Rafting a kanoe pro náročné


    Raftové zájezdy

    Našlo by se dnes už jen málo lidí, kteří by nevěděli, co znamená poměrně nové slovo rafting, ale stále se najde dost lidí, kteří dosud neměli možnost skutečně raftovat. Prudká řeka stékající z hor, neustále se kroutící v kaňonech plných stínů, zužující se... Řvoucí peřeje, hučící válce a voda vysoko stříkající po nárazu gumové přídě, to je jedna tvář raftingu. A pak druhá, pro nás důležitější stránka - nezbytný týmový duch, kdy jeden nezmůže nic, ale spolu s ostatními dokáže vše, kde pocit sounáležitosti se skupinou v člunu, její duch, dech i tep je takřka hmatatelný a kde víc než kdekoli jinde platí známé "jeden za všechny, všichni za jednoho" - a každý sám za sebe.
    Raftové zájezdy naší cestovní kanceláře jsou koncipovány od nejjednodušších řek až ke skutečným vodáckým lahůdkám. Takto sestavené zájezdy umožňují poznat rafting jak úplným začátečníkům, tak stejně osloví i hotové vodáky, kterým se jejich dosavadní vodácký svět stal příliš těsný.

    Kanoe

    Kanoe  dnes stojí jakoby  ve stínu opěvovaného raftingu, který je adrenalinovým hitem, ale nedejte se mýlit. Právě zájezdy na kanoích vám mohou poskytnout pocit z přímého kontaktu s vodou, který na raftu nezažijete. I jednodušší a méně nebezpečná řeka vám nabídne spoustu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek na chvíle, kdy jste projížděli hučící peřeje a na rozdíl od raftingu jste se mohli spolehnout jen sami na sebe a svého kamaráda, nebo partnera se kterým jedete na společné lodi.  Na kanoích se dostanete do míst, která jsou mnohdy pro rafty nedostupná a lze je vidět pouze z menší lodě. Ten kdo zkusil sjet stejnou řeku na kanoi i raftu pozná, že mnohem intenzivnější pocit z jízdy je právě na kanoi. Pro ty z vás, kteří se raději spoléháte na své schopnosti a hledáte ve vodáctví i trochu romantiky jsou tu zájezdy na kanoích. Stejně jako raftové zájezdy, tak i zájezdy na kanoích jsou odstupňovány a nabízejí různou obtížnost. Ta je vždy vyznačena římským číslem (I. - IV.) u každého zájezdu.