Bezpečnost a organizace cestovní kanceláře Raftcentrum

esf eu

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM,
STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY A ROZPOČTEM HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Podmínky zajišťující bezpečnost a pohodu vašeho cestování.

Raft centrum Organizace zájezdu

Vždy začínáme na lehčím úseku řeky, kde je čas na učení techniky jízdy, pádlování a procvičování plavání a záchrany na divoké vodě. Naši instruktoři Vás budou učit poznávat taje řeky a techniky jízdy. Obtížnější úseky projedou na ukázku a zajistí záchranu pro vaše bezpečné splutí. Počítejte s tím, že se občas, zvláště na kanoích, vykoupete. Jezdíme řeky s obtížností podle mezinárodní stupnice WW I až III. Některé raftové zájezdy mají v programu řeky s obtížností do WW IV. Pouze u vybraných akcí jsou zařazeny i úseky těžší. Na to je vždy předem upozorňováno a i na účastníky jsou kladeny zvýšené požadavky.

UPOZORNĚNÍ:
Vodu nelze podceňovat a i u zájezdů s nejnižší obtížností vodáckého programu je bezpodmínečně nutné UMĚT PLAVAT!
V případě malé, nebo naopak velké vody může vedoucí zájezdu omezit, změnit nebo zcela zrušit program.

Raft centrum Vybavení na vodu

Je vhodné si vzít oblečení pod neopren nejlépe plavky nebo krátké elastické kalhoty a teplé triko s dlouhým rukávem. Výborné jsou výrobky z moderních materiálů mikrovláken. Jsou lehké, nenasákavé a hřejí i v mokrém stavu. Chcete-li mít padnoucí výbavu, pak musíte v přihlášce na zájezd uvést výšku postavy, vaši velikost, obvod hlavy a číslo nošených bot. To je spolehlivý způsob, jak si zajistíte odpovídající velikost neoprenu, helmy a bot, zvláště máte-li nestandardní velikost. Vezměte si igelitový pytel na mokré osobní věci.

Raft centrum Vybavení na táboření

Zájezdy míří ve většině případů do nitra hor, a tak se připravte na proměnlivé počasí. V jarních a podzimních termínech bývá chladněji a v noci může teplota klesnout k nule, proto se dostatečně vybavte teplým oblečením, včetně čepice a rukavic. V teplém a slunném počasí zaručeně užijete kraťasy, tričko a plavky. Na spaní doporučujeme dobrý spací pytel (komfort do 5°C), co nejlehčí stan s tropikem a dostatečně izolující pěnovou nebo nafukovací karimatku. Hudební nástroj je vítán.

Raft centrum Cestovní doklady

Pro výpravy do některých částí Evropy je pro občany ČR  stále ještě nutný  cestovní pas. Chcete-li mít jistotu, že bude tento doklad všude akceptován pak mějte na paměti, že je třeba, aby byl platný alespoň šest měsíců po plánovaném příjezdu. U zámořských expedic zajišťuje potřebná víza pro občany ČR naše CK. Cizí státní příslušníci, kteří s námi jedou, si případné vízum musí zajistit sami.

Raft centrum Zavazadla

Šetřete váhou, zvláště u delších zájezdů bude nadměrné množství (zvláště tekutin) vyloučeno z přepravy, rozumná je celková váha zavazadel asi 20 kg. Přetížený bus nebo vlek je na hranicích pokutován a při překročení váhy nad 10% nevpuštěn do země. Nejlepší je si všechny věci zabalit do pevných uzavíratelných tašek, kufrů nebo batohů. Neskladné jsou krosny s rámem. Pokud vezete jídlo, balte ho do pevné krabice, která se po vyprázdnění vyhodí. Dobré je, když se vejde pod sedadlo autobusu. Velká zavazadla budou uložena v zavazadlovém prostoru autobusu nebo ve vleku a během jízdy k nim nebudete mít přístup. Jídlo a věci pro potřebu během cesty si dejte do tašky (příručního batůžku), kterou můžete mít u sebe. Do příručního zavazadla rovněž uložte osobní doklady, peníze a jiné cennosti. Je-li součástí programu noční přesun autobusem, doporučujeme zabalit spacák do příručního zavazadla a zpříjemnit si tím sezení. Jízdu také zpříjemní nafukovací U polštářek.

Raft centrum Pojištění

Nabízíme vám zprostředkování sjednání pojištění léčebných výloh v zahraničí a také pojištění stornopoplatků u pojišťovny UNIQA. Uzavření účinného pojištění léčebných výloh po celou dobu trvání objednaného zájezdu je podmínkou účasti na akci. Zároveň vám doporučujeme uzavřít pojištění stornopoplatků (nákladů spojených se zrušením cesty) pro případ zrušení vaší účasti na zájezdu.

Raft centrum Zdravotnické zabezpečení

K všeobecné potřebě jsou zájezdové lékárny. Doporučujeme každému účastníkovi, aby si vzal svou osobní lékárničku (obsahující alespoň obvaz, pružné obinadlo, polštářkovou náplast a léky, které pravidelně užívá).

Raft centrum Různé

Nezapomeňte si vzít sebou platný doklad totožnost a v případě potřeby cestovní pas. Dále doklad o pojištění léčebných výloh v zahraničí, přiměřené kapesné, malou osobní lékárničku vybavenou v dostatečné míře léky, které běžně užívate. Dále opalovací krém s dostatečně vysokým faktorem (alespoň 12) a dobrou odolností proti vodě, sluneční brýle s UV filtrem, hygienické potřeby. 

 [ Zpět ]